EN
сите категории
EN

[заштитена по е-пошта]

30 егзотични автомати во светот, дали некогаш сте го користеле тоа?

Прегледи:890 автор: Време на објавување: 890 Потекло:

Дали мислите дека има само закуски во автоматите? Тоа е голема грешка, колачи, патики, ракови, цигари, кавијар, златни шипки ... Само неочекувано, да не се најде.

Еве 30 егзотични автомати што Business Insider ги собира и дистрибуира низ целиот свет.

1. На улиците на Newујорк, Лос Анџелес и Далас, има 24-часовни машини за продажба на кекси. Можете да купите вкусни кекс-колачи како чоколаден бел слез со кредитни картички.

2. Автомат за свежи влакнести ракови може да се најде на голема метро-станица во Нанџинг, Кина. Ова е исто така автомат за продажба на рак во Кина, кој продава во просек 200 живи ракови дневно.

3. Во Тајван, луѓето можат да купат медицински маски од автомати, особено за време на епидемијата на птичји грип.

4. Во многу делови на светот, вклучувајќи го и овој хотел во Абу Даби, постојат и автомати за злато.

5. Ставете паричка во автомат во Токио, а вистинска личност ќе ви даде бонбони. Иако е спротивно на концептот на автоматска трговија, тоа е исто така задоволство.

6. Во Јапонија, луѓето можат да купат конзервирано кафе во улична машина за продажба на Suntory.

7. Идејата за чистење на кожата секогаш се појавува кога одите во тоалет и се погледнете во огледало. Ако сте во Холивуд, Калифорнија, можете да се обратите до Проактив за да ја поправите автоматиката.

8. Автоматска автомат за органско сурово млеко може да се најде во центарот на Лондон, каде што земјоделците додаваат сурово млеко во автоматот и го продаваат директно од фармите за да избегнат забрана за продажба на сурово млеко во британските продавници.

9. Купување бонбони на автомат за продажба во Порторико може да добие бесплатна цевка паста за заби Колгејт. Во исто време, зборот "Не заборавајте да ги миете забите" ќе се прикаже на ЛЕД-екранот. Колгејт пренесува здравствени пораки на овој начин.

10. На источниот крај од центарот на Ванкувер, можете да најдете автомат за вградување на филтри за земање лекови како јавен сервис за замена на старите, со цел да се спречи ширењето на болеста.

11. По 85% студија за поддршка на студенти, Универзитетот во Спенсбург, Пенсилванија, воведе машини за продажба на лекови План Б, и други училишта, како што е колеџот Помона, се натпреваруваат да го следат примерот.

12. Електронска автоматска продажба на пари во Велика Британија беше поставена во кафуле во близина на Технолошкиот центар Мала силиконска долина во источен Лондон во март 2014 година. Преку оваа автоматска машина, Биткоин може да се разменува за хартиени пари.

13. Во Лос Анџелес, гладните луѓе можат да купат топли готови мексикански ролни од автомати за 3 долари, вклучително и шпански колбаси, печен компир, оригинална сланина, компир и рендано говедско месо.

14. Компанијата што прави мексикански торти tortи, исто така, прави машина за продажба на пица која користи рерна за да направи пица од 10 инчи за 90 секунди.

15. Farmer's фрижидер, стартап од Чикаго, става салати во запечатени конзерви и ги продава во автомати, почнувајќи од 8 долари.

16. Бруклин, Newујорк, има автоматска автоматска машина наречена Swap-o-matic, што им овозможува на луѓето да разменуваат несакани предмети за нови без готовина.

17. Служејќи им на пософистицираните потрошувачи, оваа продавачка пура продава до 25 различни марки увезени висококвалитетни пури по цена од 2 до 20 американски долари.

18. Автоматска продажба на кавијар во трговски центар во Лос Анџелес чини меѓу 5 и 500 долари за унца.

19. Шампањ се продава во автомат во Лондон. Шишињата во џеб вредат 29 долари за шише.

20. За време на Светското првенство во 2014 година, на метро-станицата Сао Паоло беше инсталиран автоматски автомат за продажба на униформите на бразилската фудбалска репрезентација, олеснувајќи ги фанатичните навивачи.

21. Хангжу, Кина, има релативно голема автомат за изнајмување автомобили. Чини само 3 јуани на час за изнајмување автомобил. Иако големата брзина е само 50 милји, електричните возила можат значително да го намалат загадувањето на издувните гасови од возилото.

22. Калифорнија, која има дозвола за медицинска марихуана, има автомат за продажба на канабис, што е лесно како и купувањето торба чипс од компир. Чини торба од 15 до 20 долари и може да се набави по неколкучасовно скенирање на отпечатоци.

23. Кока-кола шпански бренд сок од лимон Limon & Nad може да се купи по варијабилни цени во различни региони. Сок од лимон може да се набави во автомати за поевтини цени на топло време.

24. Во Франција, еден пекар воведе две машини за продажба на стапови. Фановите можат да купат свежи стапчиња 24 часа во секое време, дури и навечер.

25. Носењето чевли со високи потпетици на ноќна забава може да биде болно. Вендинг машини што продаваат меки, удобни чевли во Калифорнија и Лас Вегас ги решаваат женските проблеми.

26. Со цел да се промовираат денови на трчање, брендот за спортски чевли Newу Баланс, во соработка со хотелот Вестин, лансираше автомат за продажба на бесплатна опрема за трчање (во вредност од 150 УСД). Купувачите треба преку Твитер да напишат на компјутерот пред автоматот: „Сакам [заштитена по е-пошта]# Национален ден на трчање “.

27. Амазон, гигант за електронска трговија, исто така влезе на пазарот на автомати, поставувајќи автомати Kindle Fire на аеродромот МекКаран во Лас Вегас за да продава електронски читачи и додатоци на туристи кои немаат забава.

28. необичната автоматија не е ништо ново. Во 1949 година имаше машина за вендинг за сончање со прскалки за прскање, а 30 секунди прскање чинеше само 1 цент.

29. Претприемачот од Филаделфија, Марвин Килгоре изнајми 40 автомати за продажба на човечка коса за потврди за жени, во вредност од 60 до 250 долари за парче.

30. Компанија од Турки лансираше автоматска машина за продажба која тргува со шишиња што можат да се рециклираат за храна за кучиња и вода. Кога ќе се стават пластични шишиња во машината, храна за кучиња и вода ќе истекува за да им помогне на кучињата скитници. Zoomgu презема OEM производство на прилагодени машини,

од цртежи на дизајн до производство на примерок,

потоа до масовно производство, како и развој на програма, докинг,

разубавување на изгледот, работа со машината,

ќе обезбедиме едношалтерски услуги за поддршка.

Во Кина

Сите машини може да се прилагодат во Zoomgu